border collie - sucha karma dla psa

Znakomita sucha karma dla psa. Jak psy powinny być karmione?

Znakomita sucha karma dla psa. Jak psy powinny być karmione?

Wybór idealnej znakomitej marki suchej karmy, nie jest wcale takie bezproblemowe, jak by się mogło wydawać. Jeśli kiedykolwiek zwróciliśmy uwagę na tabelkę elementów, na pewno już odnotowaliśmy brak bardzo ważnej informacji, jaką jest ilość każdego ze składników, które znajdują się w żywności. Jest to istotna wiadomość. Większość karm suchego rodzaju jest przygotowywana na bazie zboża i innych roślin. Tymczasem tak koty jak również czworonogi są mięsożercami, więc powinny być karmione pożywieniem, gdzie podstawowym punktem zdecydowanie jest mięso. Kupując karmę powinniśmy poszukiwać przede wszystkim mięsa. Koty są mięsożercami, zatem ich dieta wymaga bezwarunkowo opierać się na mięsie. Koty nie mają potrzeby jedzenia cukrów.

W karmach dla zwierząt tymczasem możemy odkryć zboża, ponieważ są one tańsze od produktów mięsnych i utrzymują zmielone części razem, i bynajmniej nie dlatego, że są prawidłowym jedzeniem dla typu zwierząt mięsożernych. Mięcho i tłuszcze powinny być wyłącznie identyfikowalne przez dany gatunek. Jeżeli nie jest on tymczasem określony, jakość mięsa też nie może być określona poprawnie. Należy więc unikać towarów, w których odnaleźć możemy nierozpoznane mięso, drób czy też inne ,, zwierzęta,,. Należy za wszelką cenę unikać towarów, które mają w sobie dużo mączki roślinnej, gdyż są to żywnościowe wypełniacze. Jeżeli karma już ma w sobie zawierać zboża, to bezwzględnie musimy zadbać o to, aby były to pełne ziarna. Jakiekolwiek cytrusy i warzywa podnoszą wartość, w szczególności jeśli zamieniają one zboża w karmie.

Pierwiastki mineralne są też bardzo pożądane, jednak trzeba mieć zawsze na baczności to, iż pożywienie musi liczyć szczególnie dużą zawartość mięsa, którego minerały zupełnie nie są w stanie zastąpić. Z całkowitą stanowczością powinniśmy unikać żywności w których znaleźć, można wyroby niewiadomego źródła, które nie posiadają bliżej określonych nazw jak na przykład ,,zwierzęta ,,lub ,, drób,,. Żywności, które posiadają sztuczne barwniki i substancje słodzące bądź też konserwanty. Zwłaszcza te w szczególności , które brane są za rakotwórcze lub mają zakaz stosowania w ludzkim pożywieniu, czy w karmie dla czworonogów, jak BHT, Ethoxyquin a także BHA, Galusan propylu. Pewne składniki jak produkty rybne, mogą kryć w sobie chemiczne konserwanty, które nie koniecznie muszą znaleźć się w tabelce, gdy nie są dodane przez wytwórcę, nie istnieje wymagany obowiązek umieszczanie ich na liście.

Zatem powinniśmy, szukać zapewnienia, które daje producent o tym iż używa tylko ryb oceanicznych, które nie posiadają chemicznych konserwantów. Należy także zwrócić uwagę na to czy mięcho oraz tłuszcze są nieznanego źródła, ponieważ może to być wszystko oraz z całą stanowczością będzie wówczas posiadało niezmiernie słabą jakość. Większość z wytwórców nie publikuje na swoich pudełkach zupełnych proporcji określonych składników, mianowicie które wchodzą w skład karmy, więc dokonanie prawidłowej opinii będzie wówczas polegało na własnej wiedzy. Jeżeli chodzi natomiast o gotową karmę, rozsądnie będzie z naszej strony być bardziej rozważnym, aniżeli wierzyć informacjom w tv bądź internecie.