W jaki sposób wyłonić rasę małego psa adekwatną dla Ciebie?

W jaki sposób wyłonić rasę małego psa adekwatną dla Ciebie?

To, że pies jest najprawdziwszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej dyskusji. Tenże futrzasty kompan, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo realia, w jakich rezyduje. Dla niego liczy się wyłącznie czułe spojrzenie oraz dotyk serdecznej ludzkiej dłoni.


Gdy psiak dorasta…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup lub adopcję czworonoga, bardzo często nawet nie pomyślą nad doborem tej praktycznej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także stylowi życia. Obraz psiaczka i jego wdzięczny pyszczek wystarczają, żeby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem uroczy szczeniak niesamowicie łatwo rośnie i właściciel nawet nie zaobserwuje, w jaki sposób przeobraża się w dużego psa, którego wygląd nie zawsze odpowiada pragnieniom właściciela. Dzieje się tak, gdy czworonóg zostaje wzięty jako szczeniak, oraz pochodzenie jego rodziców nie zostało zidentyfikowane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie założyć, jak duży pies wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego urokliwych oczek i dodatkowo wesołego pyszczka.


Żywy pies oraz ospały człowiek


Decydując się na posiadanie psiaka, należy dobrze zaznajomić się z jego odmianą, ażeby wraz z nim tworzyć zwarty i szczęśliwy związek. Psiska wymagające multum ruchu i także spacerów,nie będą czuły się spokojne, odosobnione w czterech ścianach przez większą połowę dnia. Decydując się na psy myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to szczególnie ruchliwe zwierzaki, które wymagają długich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znudzone będą niszczyły otoczenie, w którym przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Dlatego sympatycy relaksu na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich odmianach.


Psiak ochronny czy do towarzystwa?


Jakikolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien prawidłowo ustalić swoje wymagania w stosunku do nowego psiaczka. Jeżeli szuka przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, znakomicie sprawdzą się tutaj pieski niewielkie, które spokojnie pomieszczą się w każdym samochodzie lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki i sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie idealnie nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na drobne rozmiary mogą przebywać ze swoim panem podczas jego urlopów i wczasów.

Tymczasem małe czworonogi mimo własnego pięknego wyglądu, niestety nie zagwarantują człowiekowi takiego bezpieczeństwa, jak czworonogi obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością wywołają strach i obawy przed nieznajomymi, skutecznie ich zniechęcając. Gdy w mieszkaniu zamieszkują małe dzieci, których zachowanie niejednokrotnie bywa nieprzewidywalne, rozważniej będzie nie decydować się na psa obronnego, gdyż błędnie prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na swoją wielkość i także wagę.

Pies zaczepny wyłącznie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które żąda od właściciela przedstawiania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Psy odmian agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i moskiewski stróżujący wymagają właściwej tresury już okresie szczenięcym oraz odpowiedniego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać występowaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich rasami, żeby trafnie wybrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami oraz stylem życia człowieka, bo tylko wtedy relacja z psiakiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wspólną miłością.

karma dla psa hurtownia