Rodzaje kocich toalet

Rodzaje kocich toalet

Wyróżniamy cztery rodzaje kocich toalet. są to:

– zakryte (występuje też z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarte,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kocie toalety różnią się tym, gdyż dla przykładu kuwety z zadaszeniem, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, skutkiem zastosowane w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Istnieją one one są dla kotów, jakie lubią przekopywać, aczkolwiek uważaj – nie wszystkie koty są w stanie akceptować je, jednak większość akceptuje, aczkolwiek widnieją wyjątki, które za nic nie chcą wejść.
Lecz w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), jaka bywa najczęściej stworzona z tworzywa sztucznego, jest ta przeznaczona dla wszelkich kotów. Należy pamiętać o właściwym rozmiarze. Niektóre z nich są wyposażone w zakończenie, by bez problemu podtrzymać higienę.

Kocia toaleta samoczyszcząca, celujący wybór dla osób, które naprawdę brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w wykrywacz ruchu. Po porze, który został przez nas opracowany, bądź po okresowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które zmiata brudy do kontenera, albo do kanalizacji. W konstrukcji bardzo wyróżnia się od innych kocich toalet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynny brud spada na dół. Ten typ kuwety widnieje w dwóch podgatunkach – w jakich można wsypać żwirek oraz w których nie można. Jest to najlepsza kategoria dla takich osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wyróżniamy trzy wymiary kocich toalet, aczkolwiek są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie nie skończyły jeszcze dwunastego tygodnia życia,
– są już dojrzałe.
Kuweta dla malutkich kotków nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. tylko wtedy gdy kot już ukończy 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i o większych rozmiarach kuwetę, stąd to właśnie, byleby wysypać odpowiednią ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Gdy kotek uwielbia kopać i zagrzebywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, aczkolwiek zostało na górze napisane – należy uważać, aczkolwiek określone koty nie zaakceptują takich kuwet, większość akceptuje, jednak trafiają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, że kuweta jest dostrzegalna w Twoim pomieszczeniu, to wolno Ci zdecydować się na kupno mebla, w jakim można włożyć w środek kuwetę, gdy tylko nastąpi taki przypadek, że ograniczy Cię malutka przestrzeń, to możesz się namyślić na kuwetę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne zakryte, jak i również bez zadaszenia.
Powinno się również pozyskać dodatki, jakie ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie odchodów zarówno jak i obsługę, blokują roznoszenie żwirku poza kuwetę i neutralizują bardzo niemiłe zapachy.

karma dla kota https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty-29960.html