Przybory dla kotów – które warto kupować? Zabawki dla kotków

Przybory dla kotów – które warto kupować? Zabawki dla kotków

Drapak dla kota – czemu jest potrzebny?

Na pewno każdy choć raz zauważył pupila, który napiętymi łapami drapie jakiś przedmiot. W mieszkaniu przeważnie ofiarą pada kanapa, fotel, drewniany sprzęt, i choćby dywan. Stwierdzamy więc często, iż kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna spośród oczywistych czynności, jaką musi robić każdy młody kot. Natomiast nie chodzi tu wcale o ostrzenie szponów, ponieważ szpony każdy kot ma niezwykle ostre. Poduszeczki na łapach tworzą zapach, którym kotek oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady szponów na przedmiotach, jednocześnie w kierunku ogłoszenia, iż to jego obszar. Gdy kot wcale nie interesuje się drapaniem, jest to zatem dla nas znak, iż coś go trapi Drapak dla kota ustawiony w mieszkaniu pozwala ustrzec przed zniszczeniem nasze fotele.
zabawki dla kotów sprawdź na https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka umożliwiają naszym kotkom komfort, są niezwykle konieczne zwłaszcza kotom mieszkającym ciągle w domu.

Drapak dla kota służy ponadto do gimnastyki. Pupil rozpręża mięśnie, zaś na wyjątkowo poszerzonych drapakach ma sposobność do wyjątkowo trudnych uciech. Odpowiednio jest jak najszybciej przyzwyczaić kociaka do drapaka, żeby zachować przed podrapaniem meble lub sofę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Zwykle koty drapią przedmioty w miejscu, gdzie często bywają właściciele, stąd ofiarą może paść leżanka w salonie. Koty lubią też znaczyć znane miejsce koło drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać jakiekolwiek inne stworzenie, na przykład innego kotka.

Najlepiej jest położyć drapak dla kota tam, gdzie spotykaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najsłynniejsze, ustawione w kiepskim miejscu będą stały puste.
Jaki drapak dla kotów dobrać?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak może mieć formę dywana z sizalu, który jest odporny na uszkodzenia a może służyć pupilowi jak bezpieczne miejsce do drzemki. Jest to wówczas najtańsza propozycja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Znane są też drapaki dla kotów w formie drewnianego słupka, ustawionego na podstawce prosto czy pochyło, otulonego tkaniną. Takie drapaki można kupić w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są nadzwyczaj rozszerzone, luksusowe, zaopatrzone w siedziska, budki, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na podłodze czy być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak powinien być dopasowany do wielkości pupila. Zazwyczaj drapaki dla kotów występują w kilku innych wymiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kotów także dla hodowli, i także drapaki wodoszczelne, przeznaczone do stawiania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku oferta drapaków dla kotów jest bardzo obfita, mają one najprzeróżniejsze kształty, posiadają inne funkcje oraz akcesoria. Szukając drapak dla kota, kierujmy się po prostu naszym stylem również upodobaniami pupila. Jeżeli pupil kocha więcej odpoczywać, zróbmy mu drapak – dywanik albo fotel, jeśli jest aktywny i dodatkowo uwielbia skakać, pewnie ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego u sufitu.