karma dla psa wegetarianina

Pies na diecie bez mięsa. Czy wegetarianizm dla psa jest dobry?

Pies na diecie bez mięsa. Czy wegetarianizm dla psa jest dobry?

Co rzekniecie na psinę, który będzie zjadał zboża, cytrusy, warzywa a nie ma mięsa? Czy to niedopuszczalne? Jednak będzie to wykonalne, czworonogi także mogą być weganami.

Niechybnie czworonóg jarosz brzmi dla wielu jednostek niezrozumiale. Jednakże wegetarianizm oraz weganizm zdobywają coraz więcej zwolenników. Trudno się temu dziwić w okresie, kiedy okaże się, iż pan jest zdecydowanym przeciwnikiem spożywania mięcha. Więc pragnąłby, aby jego czworonożny kompan również żywił się tylko produktami pochodzenia roślinnego.
Nam polędwica ani schab…

Psiska w przeciwieństwie do kotów to zwierzaki wszystkożerne. O ile kocury wymagają zjadać mięsko o tyle kundle są w stanie bez niego się obyć. Niemniej dużo weterynarzy negatywnie podchodzi do sensu przejścia na wegetarianizm to właściwie nie ma przeciwwskazań, żeby taką reformę uskutecznić.

Czego będą obawiać się lekarze przy takiej diecie? Zwłaszcza tego, że czworonóg nie będzie miał dostarczonych kompletnych elementów w odpowiednich proporcjach. Owszem takie ryzyko istnieje, jeżeli menu będziemy opracowywać sami oraz nie będziemy posiadać stosownego doświadczenia. Natomiast jeżeli będziemy w stanie zrealizować dietę poprawnie zbilansowana można liczyć, że dobrze się sprawdzi i pieskowi nic się nie stanie.

Karmę wege bez problemu będzie można kupić w internecie, wielorakie produkty tego typu mają w swoim wyborze sklepy zoologiczne w sieci. Wbrew pozorom wegetariańska karma nie jest także bardzo kosztowna – worek, który zawiera jakiś 12 kg będzie można nabyć za blisko 150 złotych więc za tyle ile kosztuje karma doskonałej klasy w składzie tradycyjnym.

Najczęściej stosowanie takiej żywności to wynik woli właściciela, co jest podyktowane jego przekonaniami. Zdarzają się natomiast sytuacje, gdy taki posiłek jest dla psiska ratunkiem. Niejednokrotnie będzie to połączone z awersjami, niekiedy pupilka uczula najpierw wieprzowina, później mięsko z kurczaka, wołowina lub ryby, aż w rezultacie dochodzi do tego, że białko zwierzęce ustawicznie wywołuje alergię. W takich sytuacjach karma bezmięsna nie będzie fantazją, jednak to jedyny sposób na to, aby piesek był zdrowy.

Piesek jarosz! Przekąski bez mięska

Nieważne czy żywi się karmą wege albo mięsną to i tak będzie można podawać psinie wegetariańskie zakąski.
Warzywne zakąski dla zwierzaków

Pies wegetarianin z satysfakcją pochrupuje marchew. Tak naprawdę właśnie jej łagodny zapach będzie sprawiał, że jest wówczas dla psiaka fascynujący składnik oraz będzie po niego skwapliwie sięgał. Również świetne będzie też dobrze strawne puree z dyni, które idealnie się sprawdzi również będzie można je dawać psom. W diecie zwierza pojawiać się może jeszcze kisiel z siemienia lnianego, który daje cenne kwasy tłuszczowe omega3. Cennym elementem będzie również brokuł, z którego przygotować można smakowitą sałatkę. Dostarczać będzie między innymi błonnika, wapń, kwas foliowy, witaminy A i C a to co szczególnie ważne to jednocześnie będzie tam znikoma ilość kalorii. Takim cennym dodatkiem do diety wegetariańskiej będą również buraki, jakie będzie można oferować w postaci buraczanych wiórków.