Obroże na kleszcze dla psów.

Obroże na kleszcze dla psów.

Przerwa wakacyjna może być wspaniałą szansą, żeby poświęcić czas naszemu czworonogowi. Wyjazd razem z ulubionym psem to jedyna w swoim rodzaju okoliczność, odpocząć, jednocześnie poświęcając pupilowi czas. W letnie miesiącewarto uważać na kleszczach, gdyż wszystkie psy są na nie narażone. Rasy, które potrzebują sporo aktywności fizycznej na zewnątrz, na przykład labradory, często mają kleszcze. Jak możemy uchronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najbardziej znaną receptą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach dostępne są liczne typy obroży przeciwko kleszczom. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się kilkumiesięczną efektywnością i niewysoką ceną. Są produkowane na potrzeby ras psów różnych rozmiarów, dzięki czemu z łatwością kupimy rozmiar odpowiednią dla wielkości swojego psa.

Preparaty na kleszcze

Substancje czynne wykorzystywane w obrożach przeciw kleszczom mogą być olejkami eterycznymi lub lekami na kleszcze. Syntetyczne cechują się skuteczniejszym działaniem przeciwkleszczowym.Dawka środka na kleszcze musi być proporcjonalna do wagi zwierzaka, należy więc przeczytać przed zakupem, że wybrana obroża na kleszcze jest bezpieczna.

Obroża Foresto

Popularnym dystrybutorem obróż z preparatem na kleszcze jest marka Bayer, która produkuje obroże na kleszcze Foresto, zawierające imidaklopryd i flumetrynę, które są bezzapachowymi substancjami czynnymi przeciw kleszczom. Dostępne są dwie obroże na kleszcze – dla zwierząt poniżej 8kg i dla psów większych niż 8kg. Te obroże działają jednocześnie na kleszcze ,jak i na pchły, dlatego dają wszechstronną obronę pupila. Obroża dla psa działa nawet do 8 miesięcy, co więcej jest aktywna od momentu aplikacji.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami mnóstwa groźnych chorób zakaźnych, jak borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy z chęcią przebywające w zaroślach, takie jak labradory, potrzebują zwiększonej ochrony w formie preparatów na kleszcze, gdyż zakażenie spowodowana ugryzieniem kleszcza stanowi zagrożenie powikłań naszego psa. Obróżka dla psa na kleszcze zmniejsza ryzyko ugryzienia zwierzaka przez pasożyta, dlatego pozwala zabezpieczenie przed poważnymi schorzeniami. Dla labradorów, kochające pływanie wymagana jest specjalna ochrona, przykładowo w formie kropli mających środek na kleszcze albo profesjonalne szampony o działaniu przeciwpasożytniczo. Aby uchronić naszego psa w trakcie letniej wycieczki warto sprawić sobie pewne preparaty na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny kraków https://www.krakvet.pl/