Który będzie najzdrowszy rodzaj żwirku dla kotka?

Który będzie najzdrowszy rodzaj żwirku dla kotka?

Żwirek dla kotów

Żwirek dla kota to zatem potrzebne akcesorium kuwety. Istnieją różnorodne typy żwirków dla kotów. Każdy z nich przydaje się również do kuwety odsłoniętej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki brak, iż nie można do końca powstrzymać jego rozsiewaniu obok kuwety i noszeniu po mieszkaniu przez kotka.
zamów żwirek silikonowy w sklepie zoologicznym

Który żwirek dla kota?

Lekko jest do kuwety nasypać po prostu zwyczajny piasek. Choć na rynku są dostępne wielorakie żwirki dla kota, znacznie korzystniejsze w zastosowaniu.
Żwirki niezbrylające wybitnie przypominają pospolity piasek. Są wygodne dla kotków, które regularnie idą na pole i przepadają kopać w ziemi. Takie koty muszą mieć w kuwecie coś znanego.

Natomiast taki żwirek dla kotka niewiarygodnie gwałtownie zaczyna nieładnie pachnieć, bowiem nie ma opcji rozdzielenia żwirku zatrutego moczem od czystego. Należy zmieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kotów zbrylający bentonitowy posiada budowę delikatnych kamyczków. Im owe kamyczki są większe, tym żwirek mniej rozpowszechnia się po pomieszczeniu.

Aczkolwiek owy większy i dodatkowo cięższy jest mniej użyteczny. Jeżeli kot odda mocz na taki żwirek, tworzy się grudka, którą można lekko usunąć z kuwety bez potrzeby rotacji wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kotka potrafią być bezzapachowe czy zapachowe. Wybór zapachów jest spory, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Klasyczne, świetne żwirki dla kotka bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact i Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe wstrzymują mocznik, natomiast wodę odparowują. Z kuwety można usuwać odpady na bieżąco, a cały żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Niniejszy żwirek dla pupila jest super funkcjonalny.

Jeśli go użytkujemy, kuwetę powinniśmy umieszczać w przewiewnym lokum, ażeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Wyjątkowo tanie żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru mamy dodatkowo drewniany żwirek dla pupila. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno wydalać go do toalety. Taki żwirek idealnie redukuje aromaty i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kota bentonitowy. Jego właściwością stanowi więc to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków rozprasza się po domu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotów drewniane, które pod impulsem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa bądź Super Pinio. Dzięki tym żwirkom nie trzeba myć po każdym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze zapachu i neutralizatory

W sprzedaży są dostępne profesjonalne absorbery aromatu i także neutralizatory, które można instalować w znikomej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tymże różnią się od pochłaniaczy, że zawierają zarazem właściwości odkażające.